
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 8 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 56 ns |
| Quiescent Current | 12 mA |
| Propagation Delay | 56 ns |
| High Level Output Current | -400 µA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Multivibrator |
| Independent Circuits | 2 |
| Schmitt Trigger Input | No |
Stock: 1670
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36334
Ext.Price$0.36334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36334 | $0.36334 |
| 10 | $0.25819 | $2.58190 |
| 25 | $0.23169 | $5.79225 |
| 50 | $0.21621 | $10.81050 |
| 100 | $0.20176 | $20.17600 |
| 300 | $0.19577 | $58.73100 |
| 500 | $0.18996 | $94.98000 |
| 1000 | $0.18432 | $184.32000 |
| 3000 | $0.17885 | $536.55000 |
| 5000 | $0.17355 | $867.75000 |
